+48 22 100 10 00

Aktualności

24 Maj 2017

Lepsza wydajność i możliwości SQL Server 2016 Enterprise w wersji Standard

new_sql

Nie wszyscy, tworzący i zarządzający na co dzień bazami danych SQL wiedzą, że:

• Już sama instalacja SQL Server 2016 zapewnia lepszą wydajność na tym samym sprzęcie – dzięki nowym mechanizmom zastosowanym wewnątrz silnika bazy danych.

• W wersji SQL Server Standard 2016 dostępnych jest wiele funkcjonalności wersji Enterprise, są to m.in.: snapshoty baz danych, partycjonowanie tabel, kompresja danych, indeksy Columnstore, In-Memory OLTP, Always Encrypted.

•  Mechanizm Query Store pozwala m.in. na detekcję ogólnych problemów wydajnościowych, związanych z użyciem planów wykonania zapytań, parameter sniffingu, a przede wszystkim pozwala na trwałe przechowywanie danych na temat zapytań w naszej bazie danych.

•  Pomimo większych funkcjonalności cena wersji Standard nie rośnie. Jest to istotne dla Klienta, który potrzebuje tylko jednej lub kilku z tych funkcjonalności i nie musi kupować edycji Enterprise.

• Nowe grupy dostępności AlwaysOn pozwalają uzyskać niedrogi mechanizm usuwania skutków awarii.

O wiele więcej szczegółów poznają i praktycznie przećwiczą uczestnicy 24-godzinnych warsztatów „Aktualizacja umiejętności do SQL Server 2016”, prowadzonych przez Tomasza Gniadka, doświadczonego i certyfikowanego trenera Microsoft.

Termin i miejsce warsztatów: 26-28 czerwca 2017, Warszawa

Szczegółowy program warsztatów i formularz zgłoszeniowy:

http://biztech.pl/course/aktualizacja-umiejetnosci-do-sql-server-2016/

Wypowiedź Uczestnika warsztatów:

„Uczestnictwo w warsztatach pozwoliło mi w krótkim czasie poznać wszystkie najważniejsze nowe funkcjonalności platformy SQL Server 2016 z ukierunkowaniem na tematy administracyjne.

Program zajęć był dobrze przedstawiony i zawierał dużą liczbę ćwiczeń praktycznych, jak również zalecenia dotyczące rzeczywistych sytuacji i najlepszych praktyk w konfiguracji baz danych.

Każdy uczestnik warsztatów mógł praktycznie poznać SQL Server 2016 w wirtualnym środowisku Hyper-V. Prowadzący ma duże doświadczenie i szeroką wiedzę na temat administrowania bazami danych. Chętnie odpowiadał na zadawane pytania, wykazywał duże zaangażowanie i bardzo elastyczne (w pozytywnym znaczeniu) podejście do omawianych zagadnień, jak również skupiał się na tematach bardziej przydatnych w mojej pracy.

Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą mi na efektywniejsze wykorzystanie nowej platformy baz danych w pracy”.

Krzysztof Cholewinski
PwC Polska Sp. z o.o.
Enterprise Architecture Assistant Manager

Znajdź nas:
FB: https://www.facebook.com/biztechedukacja/?hc_ref=SEARCH
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/biztech-konsulting-sa?trk=top_nav_home