+48 22 100 10 00

Aktualności

11 Sty 2018

Sprzedaż licencji Acunetix w 2017 r.

BizTech Konsulting SA, który jest partnerem handlowym i technicznym firmy Acunetix, sprzedał w 2017 roku licencje Acunetix Vulnerability Scanner na kwotę 141 725 zł.

Licencje w wersjach od Enterpise do Pro zakupili klienci m.in. z firm z sektorów: bankowego, finansowego i medialnego.

Rozwiązania Acunetix służą do skanowania podatności aplikacji i stron internetowych pod kątem występowania podatności i możliwości przeprowadzania specjalizowanych ataków.

Ponad 70% stron internetowych posiada luki w zabezpieczeniach, które mogą prowadzić do kradzieży poufnych danych korporacyjnych, takich jak informacje o kartach kredytowych czy listy klientów.
Narzędzia dostarczane przez Acunetix nie tylko są skuteczne, ale również są bardzo proste i wygodne w obsłudze. Narzędzia te analizują rozwiązania na praktycznie wszystkich używanych dziś stacjonarnych i mobilnych systemach operacyjnych.

Hacking aplikacji internetowych rośnie z roku na rok i stanowi obecnie aż 75% ataków. Większość firm zabezpiecza swoje dane na poziomie sieci, natomiast zapomina o weryfikacji swoich aplikacji internetowych, które bardzo często mają bezpośrednie powiązanie z najcenniejszymi aktywami firmy, jakimi są dane własne i dane jej kontrahentów.

Rozwiązania Acunetix wykorzystuje ponad 1000 firm na całym świecie, m.in. armia USA, American Express, Barclays Bank, Canon, HSBC, NASA i Sony.