+48 22 100 10 00

Aktualności

5 Lip 2019

Wyróżnienie im. prof. Grabskiego dla prof. Jana Madeya

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz drugi przyznała wyróżnienia im. prof. Macieja W. Grabskiego za działania na rzecz społecznego rozumienia nauki.

Laureatami zostali ks. prof. Michał Heller i prof. Jan Madey, który jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej BizTech Konsulting SA.

Wręczenie wyróżnień odbyło się 2 lipca w siedzibie Fundacji. Laureaci odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk prezesa FNP prof. Macieja Żylicza i wiceprezesa FNP prof. Włodzimierza Boleckiego.
Wyróżnieni w tym roku badacze oraz prof. Łukasz Turski (laureat tego samego wyróżnienia z 2016 r.) wzięli udział w moderowanej przez red. Krzysztofa Michalskiego dyskusji „Dla kogo nauka”, zastanawiając się nad współczesnymi wyzwaniami dotyczącymi relacji nauki i społeczeństwa.

Wyróżnienie zostało ustanowione w 2016 r. dla upamiętnienia osoby prof. Macieja W. Grabskiego, prezesa FNP w latach 1992-2005, i jest przyznawane osobom, które promują i wyjaśniają metody naukowego wnioskowania, prezentują wpływ nauki i uczonych na rozwój cywilizacyjny Polski, przedstawiają w przystępny sposób wyniki prac badawczych, edukują społeczeństwo w zakresie rozróżniania „dobrej” i „złej” nauki, tj. badań opartych na rzetelnej metodzie i racjonalnym wnioskowaniu od badań niespełniających tych kryteriów, a także upowszechniają zweryfikowane badawczo argumenty naukowe w debacie publicznej.

Więcej informacji:
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
Facebook