Opis:

Warsztaty zostały przygotowane z myślą o specjalistach IT, którzy będą odpowiadać za zarządzanie tożsamością, siecią, pamięcią masową i procesami obliczeniowymi z wykorzystaniem systemu operacyjnego Windows Server 2019 i którzy potrzebują wiedzy o scenariuszach, wymaganiach i opcjach dostępnych w tym systemie oraz mających do niego zastosowanie.

Wymagania wstępne:

– Pewne doświadczenie z usługami Active Directory (AD DS) w systemie Windows Server 2012 lub Windows Server 2016. – Znajomość podstawowych technologii sieciowych, takich jak adresowanie IP, rozpoznawanie nazw i protokół dynamicznej konfiguracji hosta (DHCP). – Doświadczenie w pracy z technologią Microsoft Hyper-V i podstawowymi koncepcjami wirtualizacji serwerów. – Znajomość podstawowych najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa. – Doświadczenie z klienckimi systemami operacyjnymi Windows, takimi jak Windows 8, Windows 8.1 lub Windows 10. – Podstawowe doświadczenie z Windows PowerShell.

Dla kogo:

Warsztaty przeznaczone są dla specjalistów ds. technologii informatycznych, którzy mają pewne doświadczenie w pracy z systemem Windows Server oraz są zainteresowani uzyskaniem wiedzy o komponentach i technologiach związanych z administrowaniem systemem Windows Server 2019. Warsztaty pomogą również administratorom serwerów z wcześniejszymi wersjami systemu Windows Server w aktualizacji wiedzy i umiejętności do wersji Windows Server 2019. Ponadto, zajęcia te będą pomocne osobom poszukującym materiały w celu przygotowania się do egzaminów związanych z systemem Windows Server, a także pracownikom działu pomocy i wsparcia, którzy chcą zdobyć kwalifikacje w zakresie serwisowania serwera.

Czas trwania:

32 godziny.

Jeden dzień kursu składa się z 8 godzin, w tym 90 minut przerw. Czas trwania i liczba przerw mogą być ustalone z trenerem przed rozpoczęciem zajęć.

1) Instalacja i konfiguracja serwerów Windows Server 2019
2) Wdrażanie i utrzymanie obrazów serwera w usługach WDS
3) Zarządzanie Windows Server 2019 z wykorzystaniem Windows PowerShell 3.0
4) Zarządzanie magazynem danych dla Windows Server 2019
5) Optymalizacja serwerów plikowych
6) Implementacja infrastruktury zasad grupowych
7) Zarządzanie środowiskiem użytkowników za pomocą zasad grupowych
8) Konfiguracja i rozwiązywanie problemów z DNS
9) Wdrażanie usług Active Directory Domain Services
10) Konfiguracja i rozwiązywanie problemów z dostępem zdalnym
11) Instalacja, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z rolą serwera Network Policy Server
12) Konfiguracja szyfrowania i zaawansowanego audytowania
13) Monitorowanie Windows Server 2019
14) Implementacja zarządzania aktualizacjami za pomocą WSUS
15) Kopie zapasowe i odzyskiwanie serwerów Windows Server 2019

Cena:

1890 pln (netto)

Formularz zgłoszeniowy online

Formularz zgłoszeniowy do pobrania PDF lub .DOC