Opis:

Niezależnie od tego, z jaką bazą danych rozpoczynasz pracę, kurs podstaw SQL pozwoli Tobie analizować dane swobodniej, wydajniej i bezpieczniej. W przystępny sposób nauczysz się, jak: – pozyskiwać interesujące Cię dane z bazy, z wykorzystaniem zarówno prostych, jak i trochę bardziej złożonych technik, modyfikować dane sprawnie, ale zarazem bezpiecznie; – projektować bazy danych; – ułatwiać sobie pracę, dzięki wykorzystaniu wbudowanych mechanizmów i obiektów; – zabezpieczać swoje dane. Program warsztatów będzie realizowany w oparciu o założenie, by maksymalnie ograniczyć stosowanie żargonu informatycznego. Pojęcia, których poznanie i zrozumienie jest absolutnie niezbędne, zaprezentowane zostaną w sposób możliwie przystępny.

Wymagania wstępne:

Dla kogo:

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, zaczynających pracę z bazami danych, w szczególności do analityków, którym Microsoft Excel przestaje wystarczać w analizowaniu baz danych.

Czas trwania:

16 godzin.

Jeden dzień kursu składa się z 8 godzin, w tym 90 minut przerw. Czas trwania i liczba przerw mogą być ustalone z trenerem przed rozpoczęciem zajęć.

1) SQL
a. Składnia języka SQL
b. Sortowanie danych
c. Filtrowanie danych
d. Tworzenie złożonych warunków
e. Operator LIKE
f. Operator NOT
g. Pola wyliczeniowe
h. Funkcje agregujące
i. Grupowanie danych i obliczenia w grupach
j. Zapytania złożone
k. Łączenie tabel
l. Zapytania modyfikujące
m. Zapytania tworzące tabelę
n. Zapytania usuwające
o. Zapytania dołączające
p. Zapytania składające

2) Wykorzystanie zapytań SQL w Microsoft Excel
a. Import danych
b. Obróbka danych

Cena:

990 pln (netto)

Formularz zgłoszeniowy online

Formularz zgłoszeniowy do pobrania PDF lub .DOC